Kupuj lokalne

Do Polski dotarł europejski trend. Mieszkańcy miast kupują warzywa bezpośrednio u rolnika

Ostatnio coraz bardziej popularne staje się nowe w Polsce zjawisko konsumenckie. Osoby mieszkające w dużych miastach zamawiają u rolników prowadzących małe ekologiczne gospodarstwa stałe dostawy sezonowych warzyw i owoców. Koszyk warzyw jest dostarczany przez producenta bezpośrednio do klienta w mieście.

 

Czytaj całość.

Małopolska Grupa Ekoproducentów "Urodzaj"

Przeczytaj na temat "Zasady bliskości -Strategii dla Przyszłości Polskiej Wsi i Gospodarki Wiejskiej" [ więcej]

Małopolska Grupa Ekoproducentów "Urodzaj" zainicjowana przez ICPPC w 2001 roku zrzesza kilkanaście gospodarstw tradycyjnych i ekologicznych z okolicy Stryszowa. Równolegle do tworzenia grupy producentów utworzono grupę konsumentów w Krakowie, dzięki czemu zapewniono stały zbyt na produkty. Oprócz produkcji
ekologicznej żywności gospodarze z tej grupy prowadzą również działalność ekoturystyczną oferując zakwaterowanie na terenie gospodarstw, ciepłą rodzinną atmosferę oraz pyszne i zdrowe posiłki. W niektórych gospodarstwach prowadzone są także zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i nauczycieli zaznajamiające
np. z tradycyjnymi metodami wyrobu masła, serów czy wypieku chleba. Wspólnie z ICPPC rolnicy z grupy "Urodzaj" prowadzą również warsztaty edukacyjne w szkołach pt. "Dzień zdrowego jadła". ICPPC i rolnicy z grupy "Urodzaj" chętnie uczestniczą w targach, wystawach oraz przygotowują ekologiczne przyjęcia. Gościliśmy już setki krajowych i zagranicznych turystów, dziennikarzy, naukowców, a nawet Księcia Karola.

W ostatnich latach w wielu krajach Europy, a także u nas coraz popularniejszy staje się "Urlop u ekorolników", czyli wypoczynek w atestowanych, ekologicznych lub przestawiających się na ekologiczne metody produkcji gospodarstwach rolnych. Zainteresowanie taką formą wypoczynku wynika z faktu pozytywnego wpływu środowiska wiejskiego i wysokiej jakości żywności bez chemii na nasze zdrowie - zarówno fizyczne jak i psychiczne.
Nasz region oferuje krajobrazowo i przyrodniczo atracyjne tereny Podbeskidzia, pagórkowate miejscami górzyste, urozmaicone mozaiką pól, łąk i lasów.
Jedną z podstaw lokalnej gospodarki jest rolnictwo. Warunki terenowe i klimatyczne wykształciły rolnictwo, które rozwija się w nieskażonym środowisku, pozwalając na produkację żywności pozbawionej chemii. Część gospodarzy zdecydowała się przestawić na ekologiczne metody produkcji i ich gospodarstwa pozostają pod kontrolą jednostek atestujących, co stanowi gwarancję, iż żywność przez nich wytwarzana jest bez użycia sztucznych i szkodliwych środków chemicznych. W gospodarstwach można zaopatrzyć się w owoce, nabiał, warzywa, ziarna, mąkę i chleb.

Poniżej cennik produktów rolników z Grupy URODZAJ.
- mleko 1,5 zł/1l
- śmietanka 4zł/0,35l
- serek biały 5zł/0,5kg
- serek zółty 10 zł/szt
- mąka razowa 2zł/kg
- ziemniaki 1,6zł/2kg
- masło 3zł/0,20 kg
- jajka 6 zł/ 10szt
- sok malinowy - 5zł/0,33l
- marchewka 1,5zł/kg
- pietruszka 4zł/kg
- burak 1,5zł/kg
- cebula 1,5zł/kg
-kiełbasa 17zł/ kg

_________________________

Zapraszamy do gospodarstw z naszego regionu oferujących noclegi oraz żywność.

Dodatkowe informacje

!!!!!!

Używamy Cookie (Ciastka). Jeśli nie zgadzasz się na ich używanie, możesz je zablokować w swoje przeglądarce. Nie wiemy, czy strona będzie pracować prawidłowo bez ciastek. Nie zbieramy danych za pomocą tych ciastek, jednak są one używane do obsługi strony, logowania i innych rzeczy. Aby dowiedzieć się więcej na temat obsługi plików cookie oraz w jaki sposób można je usunąć, przeczytaj Politykę prywatności..

Jeśli nie akceptujesz opuść stronę lub zmień ustawienia przeglądarki. Jeśli akceptujesz kliknij