Filtr
 • Akcje

  Apel mielnickich rolników do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 • Uznanie

  ----- Original Message -----
  From: JanH To: <jadwiga@sfo.pl
  Sent: Sunday, April 20, 2003 12:08 AM
  Subject: ICPPC_wsparcie?


  Witam, i gratuluje wytrwałości, odkrywając Państwa /Pani/ działalność. Jako Polak mieszkający za granica, dokładnie widzę na codzien to, czego dotychczas udało nam się w Polsce uniknąć /żywność bez smaku, ubezwłasnowolnienie wsi poprzez industrializacje i komasacje, i wpędzenie rolników w pułapkę kredytów i subwencji - słowem likwidacje niezależności i wolności ! bardziej skuteczne, niż za komuny w Polsce/.
  Duży problem, niestety, wynika z faktu ze tereny po-PGRach są w
  upadku, i sprawy własności na terenach np. Mazur /skąd pochodzę/ , nie są uregulowane, a wiec trudno mówić o "gospodarzeniu " na swoim.
  Oczywiście, trudno mi was wesprzeć inaczej niż finansowo, nie znalazłem na stronach WEB opcji "członka" ruchu, proszę wiec mi podać No konta(IBN) i adres na moje symboliczne wsparcie .

  Janusz Hlywa-Giedrojc
  Szwajcaria (Romanska)

 • Rolnictwo tradycyjne

  Rolnictwo tradycyjne

  Bez małych gospodarstw rolnych– nie znajdziemy rozwiązania kryzysu żywności.

  CPE i COAG krytykuje usunięcie przedstawicieli małych gospodarstw rolnych oraz innych organizacji społecznych z konferencji FAO (Organizacja Narodów Zjed. do spraw Wyżywienia i Rolnictwa) na temat kryzysu żywności w Rzymie.

 • Minister chce zniszczyć

  Polska/ Ministerstwo rolnictwa za odrzuceniem poprawek senackich do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
  [źródło: http://euro.pap.com.pl/palio/html.run?_Instance=cms_euro.pap.pl&_PageID=1&s=szablon.depesza&dz=szablon.depesza&dep=67140&lang=PL&_CheckSum=-22214635 2007-02-28]

 • Trzymaj formę

  Trzymaj formę

  Nie pozwólmy aby nawyki żywieniowe naszych dzieci i młodzieży były kształtowane przez ponadnarodowe korporacje jak: MONSANTO POLSKA Sp. z o.o., COCA COLA HBC Sp. z o.o., KRAFT FOODS POLSKA Sp. z o.o., PEPSI-COLA GENERAL BOTTLERS POLAND Sp. z o.o. i inne. Korporacje te są członkami stowarzyszenia "Polska Federacja Producentów Żywności" i wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym realizują program "Trzymaj formę" w ramach realizacji strategii Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dot. diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

 • Rolnictwo wielkoobszarowe

  Rolnictwo wielkoobszarowe

 • Farmy w USA

  Zdjęcia z Factory Farm Tour

  Laguna gnojowicy

  Laguna gnojowicy
  _________________________

 • Promieniowanie żywności

  Promieniowanie żywności i europejskie farmy rodzinne

  Rewolucja Przemysłowa rozpoczęła stopniowe podupadanie farm rodzinnych na świecie. Obecnie, ostatnie etapy Wieku Nuklearnego i Zielonej Rewolucji grożą, ze je całkowicie wykończą.

  Na czym polega promieniowanie żywności?
  Odpowiedź: Promieniowanie żywności to zabieg polegający na poddaniu jej działaniu dużych doz kobaltu-60 lub cezu-137, albo działaniu elektronów o prędkości bliskiej prędkości światła napędzanych przez akceleratory linearne. Takie promieniowanie jest odpowiednikiem 1 miliarda rentgenów klatki piersiowej. Promieniowanie rozpoczyna reakcję łańcuchową w żywności, zmieniając jej strukturę molekularną i zawartość składników odżywczych. Zwolennicy uważają, że promieniowanie zabija bakterie, ale w rzeczywistości promieniowanie stwarza niezidentyfikowane związki chemiczne, które niekoniecznie są bezpieczne do spożycia przez człowieka.

 • Podpisz apel

  APEL W SPRAWIE WIELKOPRZEMYSŁOWYCH FARM W POLSCE

  Szanowni Państwo,

  Prosimy o rozpowszechnienie poniższego Apelu. Apel ten został zainicjowany podczas seminarium "Rolnictwo wielkoprzemysłowe czy małe gospodarstwa rodzinne?" 25 czerwca 2004 w Krakowie i został podpisany przez prawie wszystkich uczestników (około 100 osób) w tym między innymi:

 • Higiena w UE

  Jaskółki w oborze

  Słyszałeś wczoraj w dzienniku, ze w ramach Unii i cywilizowania polskich
  obor przepisami sanitarnymi Unii Europejskiej wieśniacy muszą niszczyć
  gniazda jaskółek w oborach, bo są niehigieniczne?

  Muchy są higieniczne
  Muchozol w oborze jest higieniczny
  Krowie kupy są higieniczne

  kupy jaskółek są niehigieniczne...

  Czy Unia Europejska jest higieniczna?

 • Ekologiczna bomba

  Wielkoprzemysłowe farmy ekologiczną bombą

  Dnia 12 września 2003 w Krakowie odbyło się spotkanie połączone z wystawą i konferencją prasową zorganizowane przez ICPPC podczas którego przedstawili swoje wrażenia z edukacyjnej wycieczki do USA i dokumenty jakie są skutki wielkoprzemysłowego rolnictwa: Mieczysław Babalski i Marian Zagórny (*).
  Spotkanie prowadzili : Sir Julian Rose i Jadwiga Łopata, Dyrektorzy ICPPC

Dodatkowe informacje

!!!!!!

Używamy Cookie (Ciastka). Jeśli nie zgadzasz się na ich używanie, możesz je zablokować w swoje przeglądarce. Nie wiemy, czy strona będzie pracować prawidłowo bez ciastek. Nie zbieramy danych za pomocą tych ciastek, jednak są one używane do obsługi strony, logowania i innych rzeczy. Aby dowiedzieć się więcej na temat obsługi plików cookie oraz w jaki sposób można je usunąć, przeczytaj Politykę prywatności..

Jeśli nie akceptujesz opuść stronę lub zmień ustawienia przeglądarki. Jeśli akceptujesz kliknij