Nota Prasowa RAZEM DLA DOBREJ ŻYWNOŚCI

Kolumna rolników z zachodniopomorskiego, która dotarła 18 lutego do Warszawy przywiozła ze sobą 3 niezwykle ważne, także i dla mieszkanców miast, postulaty:

  1. umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych,
  2. ustawowego zakazu obrotu i uprawy GMO,
  3. ustawy zapobiegającej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom.

"Dobra polska żywność jest eksportowana za granicę po niskich cenach, a skażona żywność zagraniczna poprzez sieci supermarketów jest sprzedawana w Polsce". - mówi Edyta Jaroszewska-Nowak, inicjatorka i uczestniczka kolumny.

"Dzisiaj, zgodnie z prawem, rolnikowi nie wolno sprzedawać, jeśli nie prowadzi firmy, takich produktów jak: soki, dżemy, przeciery, kasze, mąki, chleb domowy, mięso surowe i jego przetwory (poza drobiem, zajęczakami i dziczyzną), oleje, masło, sery, mleko i wiele innych. ... Sprzedaż wyżej wymienionych produktów jest NIELEGALNA i GROZI WYSOKIMI KARAMI. To oczywiście powoduje, że rolnicy nie mogą właściwie uprawiać swojego zawodu i nie mogą uczciwie zarobić na życie". -dodaje Józef Nowak, mąż Edyty. Oboje prowadzą gospodarstwo w zachodniopomorskim.

Polityka kolejnych rządów doprowadziła do upadku przemysłu i przejęcia przez obcy kapitał przetwórstwa żywności i handlu. Sytuację może zmienić tylko wspólne działanie wszystkich, którzy chcą mieć dostęp do dobrej żywności... a więc RAZEM DLA DOBREJ ŻYWNOŚCI. WIĘCEJ: https://razemdladobrejzywnosci.wordpress.com/ oraz www.icppc.pl

OSOBY KONTAKTOWE: Edyta Jaroszewska-Nowak i Józef Nowak, tel. 609645386 lub 667954653

Dodatkowe informacje

!!!!!!

Używamy Cookie (Ciastka). Jeśli nie zgadzasz się na ich używanie, możesz je zablokować w swoje przeglądarce. Nie wiemy, czy strona będzie pracować prawidłowo bez ciastek. Nie zbieramy danych za pomocą tych ciastek, jednak są one używane do obsługi strony, logowania i innych rzeczy. Aby dowiedzieć się więcej na temat obsługi plików cookie oraz w jaki sposób można je usunąć, przeczytaj Politykę prywatności..

Jeśli nie akceptujesz opuść stronę lub zmień ustawienia przeglądarki. Jeśli akceptujesz kliknij