Trump dąży do otwarcia rynków Wielkiej Brytanii i UE na GMO - w ciągu 120 dni

Prezydent Donald Trump wydał zarządzenie wykonawcze, aby „usprawnić” przepisy dotyczące GMO w USA.

Zlecenie Trumpa ma również na celu większego prania mózgów ludzi w USA w celu zaakceptowania GMO. Nie ma szans na otwartą debatę na ten temat.
Zlecenia (Trampa) mają na celu wyprodukowanie „materiałów edukacyjnych”, które „wyraźnie komunikują wykazane korzyści biotechnologii rolniczej” - do wykorzystania zarówno w edukacji naukowej, jak i w kontaktach z konsumentami...
UWAGA!
Zarządzenie zawiera również sekcję dotyczącą tego, co Trump postrzega jako konieczność „zwiększenia międzynarodowej akceptacji” i „usunięcia nieuzasadnionych barier handlowych” dla GMO.

...Sek. 8. Zasięg międzynarodowy. Sekretarz i Sekretarz Stanu (łącznie „Sekretarze”) w ciągu 120 dni od daty tego zarządzenia, w porozumieniu z Przedstawicielem Handlu Stanów Zjednoczonych, Administratorem, Komisarzem i innymi urzędnikami administracyjnymi, które Sekretarze uznają właściwe, opracuje międzynarodową strategię komunikacji i pomocy w celu ułatwienia zaangażowania za granicą z decydentami, konsumentami, przemysłem i innymi zainteresowanymi stronami. Celem strategii będzie zwiększenie międzynarodowej akceptacji produktów biotechnologii rolniczej w celu otwarcia i utrzymania rynków dla eksportu produktów rolnych ze Stanów Zjednoczonych.

...„Punkt 9. Strategia handlu międzynarodowego. W ciągu 120 dni od daty niniejszego zlecenia Przedstawiciel Handlowy Stanów Zjednoczonych, w porozumieniu z sekretarzami i Komitetem Pracowniczym Polityki Handlowej, opracuje międzynarodową strategię mającą na celu usunięcie nieuzasadnionych barier handlowych i rozszerzenie rynków dla produktów biotechnologii rolniczej. ”

...wszelkie posunięcia UE zmierzające do akceptacji „nowych GMO” będą nieuchronnie wyglądać, jakby kłaniały się interesom gospodarczym USA...
https://www.gmwatch.org/en/news/latest-news/18995-trump-aims-to-force-open-uk-eu-markets-to-gmos-within-120-days

Dodatkowe informacje

!!!!!!

Używamy Cookie (Ciastka). Jeśli nie zgadzasz się na ich używanie, możesz je zablokować w swoje przeglądarce. Nie wiemy, czy strona będzie pracować prawidłowo bez ciastek. Nie zbieramy danych za pomocą tych ciastek, jednak są one używane do obsługi strony, logowania i innych rzeczy. Aby dowiedzieć się więcej na temat obsługi plików cookie oraz w jaki sposób można je usunąć, przeczytaj Politykę prywatności..

Jeśli nie akceptujesz opuść stronę lub zmień ustawienia przeglądarki. Jeśli akceptujesz kliknij